2010-11-08

Bulgarija

Sostinė: Sofija (1 096 000)
Plotas: 110 993
Gyventojų skaičius: 7 974 000
Kalbos: bulgarų, turkų
Valiuta: levas
Pagrindinės religijos: stačiatikių, musulmonų sunitų
Valdymas: respublika; demokratija

681 m. įkurta Bulgarija yra viena iš seniausių Europos valstybių.

Bulgarija – šalis, kurioje susitinka Rytai ir Vakarai, kur tradicijos ir kultūra yra ypač gyvybingos. Tai atskleidžia ne tik išskirtinė architektūra, retai pasitaikanti Europoje, bet ir galybė muzikos, šokių bei teatro festivalių.
Rožių festivalis Kazanlak mieste
Kazanlak
60 % šalies teritorijos užima kalnai. Čia yra Balkanų kalnai, Antibalkanų kalnai, tektoniniai, herciniai Rilos, Rodopų bei Pirino kalnai. Aukščiausia vieta – Musalos kalnas (2925 m). Gausu karstinių urvų.

Bulgarijoje yra daug mineralinių versmių, kurių nemaža dalis – šiltosios ir karštosios. Pastarųjų pagalba šildomi šiltnamiai. Prie mineralinių versmių įsikūrę gydomieji kurortai. Tarptautinę reikšmę turi Juodosios jūros kurortai.

Valstybinė kalba – bulgarų, raštas – kirilica. Turistams pagrindiniai užrašai pateikiami lotyniškąja abėcėle. Šalyje galima susikalbėti rusų, vokiečių, anglų ir prancūzų kalbomis.
Bulgarai turi seniausią iš visų slavų tautų literatūrą, kurios šaknys siekia 1000 – uosius metus.

Tai didžiausia pasaulyje rožių aliejaus eksportuotoja. Norint pagamint 1 kg rožių aliejaus, reikia 4 tonų arba daugiau nei vieno milijono rožių pumpurų. Bulgarijos rožių aliejus naudojamas farmakologijoje, medicinoje, parfumerijos ir kosmetikos pramonėse.

Įvairiose Bulgarijos vietose su pertraukomis gyveno J. Basanavičius. Bulgarijoje jis pagarsėjo kaip gydytojas, higienistas, rašytojas. Jo vardu vadinasi viena iš centrinių Varnos miesto gatvių.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą